Mikrojehličkování

MIKROJEHLIČKOVÁNÍ

Je nová elegantní a vysoce účinná neablativní léčebná metoda, která je aktivní na povrchu pokožky, bez toho, že by porušila jiné struktury (kapiláry, nervy),vedoucí k redukcí vrásek, omlazení a barevnému sjednocení pleti,zpevnění kontur obličeje , redukce rozšířených pórů, ale velmi efektivně řeší problémy zejména nežádoucích pigmentací,strií a jizviček po akné. Těchto výsledků dosahuje microneedling díky vlastní regenerační schopnosti kůže. Zjednodušeně můžeme říct, že přístroj kůži nejdříve naruší, a pak už jen čeká, jak si s tím poradí kolagen, který začnou kožní buňky automaticky tvořit. A on si s tím většinou poradí velice dobře. Přístroj navíc do pokožky vpravuje účinné sérum, které může obsahovat například kyselinu hyaluronovou, vše záleží na typu ošetření. Je to nejnovější technika, která napomáhá obnovit zdravý a mladistvý vzhled v krátkém čase.

Mikrojehličkování lze použít na ošetření obličeje,krku,dekoltu,rukou, paží a břicha.

Jak microneedling funguje?

Microneedling je dermatologické ošetření jednorázovou mikrojehličkovou hlavicí, která je nastavitelná na potřebnou hloubku vpichu pro dosažení nejlepších výsledků.

Jedná se o metodu,při které mikrojehličkovém perem vpravujeme účinné kosmetické látky či séra do pleti za účelem vyvolání syntézy kolagenu a efektivní omlazení pleti, barevné sjednocení pleti a k léčbě kosmetických problémů jako jsou například jizvy, akné, strie, atd. Vpravení probíhá mikrokanálky, které přístroj na kůži vytvořípravidelnými kolmými vpichy.

Dokonalá pleť bez vrásek je sen každé ženy, unikátní metoda – mikrojehličkování

Metoda má výborné estetické výsledky, které jsou vidět již bezprostředně po zákroku, ovšem celý regenerační proces trvá několik měsíců.

Výsledný efekt je podobný jako po ošetření tvz. ablačním laserem,na rozdíl od laserového zákroku však zůstane pokožka po zahojení nepoškozená.

Mikrojehličkování je možné využít na ošetření obličeje, krku, dekoltu a rukou, paží i břicha.

Při této čistě mechanické a přesně definované Microneedling mezoterapeutické metodice nedochází k žádným nežádoucím vedlejším účinkům. Kůže je vybuzena k produkci kolagenu a k novotvorbě kožních buněk. Již bezprostředně po zákroku dochází na pleti k viditelným změnám, které dobíhají v následujících 3-4 týdnech.

Nastartovaný proces hojení vede k redukci vrásek, pigmentací, jizev, červených žilek (rosacey) i strií.

Microneedling překonává předchozí technologii dermarollerů nejen ve výsledcích, ale také v péči o klienta.

VÝHODY

Ošetření mikrojehličkováním poskytuje výsledky srovnatelné s lékařským hlubokým chemickým peelingem, laserovým ošetřením nebo obroušením pokožky. Metoda výrazně sníží nebo zcela eliminuje povrchovější vrásky, pigmentové skvrny a viditelnost jizev. Pleť je výrazně vypnutější, zářivější, zatahují se póry, barva pleti se sjednotí. Technika se po celém světě využívá také k odstranění strií.

Při ošetření pomocí mikrojehličkování nedochází k závažnému poškození epidermis, jako se to stává u některých antiagingových metod. Naopak – pokožka posílí a postupné budování kolagenních a elastinových vláken ji viditelně zpevňuje.Proto také je možné provádět zákrok opakovaně. Ošetření mikrojehličkováním je metoda
◾vhodná pro všechny typy pokožky
◾nepoškozuje pokožku
◾nevyvolává citlivost pokožky na UV záření (rychle znovu nabývá svoji celistvost, nesnižuje se její tlouštka a nepoškozuje se její ochrana proti UV)
◾žádné riziko změny barvy kůže
◾může být používána na tenké pleti, po chemickém peelingu nebo laseru
◾může být používána na obličeji, krku, dekoltu a jiné části těla
◾finančně výhodná metoda oproti frakčnímu laseru a resurfacingu
◾mohou být použita anestetika pro komfort pacientů, kteří tak tolerují ošetření velmi dobře
◾krátká doba hojení
◾minimální diskomfort během hojení
◾v případě neuspokojivých výsledků je možné proceduru opakovat bez rizika

KONTRAINDIKACE
◾Těhotenství
◾kojení
◾akutní zánětlivá či infekční onemocnění v době výkonu akutní zánětlivé či infekční změny v lokalitě výkonu
◾epilepsie
◾ akutní solární dermatitida, pokožka narušená sluncem (spálená),
◾autoimunitní onemocnění,
◾nedostatečná srážlivost krve a užívání léků na tuto nedostatečnost,
◾vysoký krevní tlak,
◾cukrovka závislá na inzulínu
◾srdečně cévní onemocnění nebo nádorová onemocněním
◾ věk pod 18 let v den výkonu
◾předchozí aplikace laseru
◾chemického peelingu či radiofrekvenčního ošetření v průběhu 14 dnů před ošetření

Jak vypadá pokožka po ošetření?

Po ošetření je pokožka zarudlá jako po delším vystavení slunci, dostavuje se pocit tepla. Zarudnutí přetrvává podle místa a citlivosti pokožky od 2 do zhruba 72 hodin. Vnitřní proces obnovy kůže ale probíhá mnoho dalších měsíců, během nichž pokračuje v dermis tvorba nového kolagenu a pokožka je stále hladší a pružnější.

Co musím po ošetření dodržovat?

Pokožka vyžaduje po ošetření speciální péči. Poté je pokožka ošetřena dalším přípravkem podle typu pleti a večer se doporučuje pleť omýt vodou. Make-up lze použít po 48 hodinách od zákroku.

Kolik ošetření budu potřebovat?

Každý klient má různý typ pleti a každý vyžaduje odlišný typ a úroveň ošetření. Ten kdo má jen jemné vrásky a jemné linky může vidět zlepšení již po prvním ošetření, zatímco v případě hlubších vrásek, jizev po akné, pigmentových skvrn či rozacey budou potřebovat dvě až tři ošetření.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *